השקעה בכסף - המדריך המלא להשקעה בכסף טהור

השקעה בכסף – המדריך המלא

השקעה בכסף טהור היא אפיק השקעה פחות נפוץ, אולם בשנים האחרונות ישנה מגמת עלייה בביקוש למתכת זו בקרב משקיעים. זאת כיוון ורכישת כסף טהור להשקעה מהווה השקעה בעלת מאפיינים דומים להשקעה בזהב, בזמן שהיא נסחרת במחיר נמוך יותר. לכן קניית כסף טהור להשקעה הינה נקודת כניסה משתלמת יותר ובנוסף, השקעה זו הוכחה היסטורית כגידור אמין מפני תנודות כלכליות.
pure silver

הבנת שוק הכסף

מכיוון ולמתכת הכסף יש תכונות מבוקשות בתעשייה והיא נסחרת במחיר נמוך יחסית השימוש בה רק הולך וגובר. קניית כסף טהור היא עניין שבשגרה במגוון רחב של תעשיות ונקודות התממשקות בחיים, החל בתכשיטים, סכו"ם, יודאיקה ועד אלקטרוניקה ומוצרים תעשייתיים מגוונים. חשוב להבין את הדינמיקה של שוק הכסף, כולל הגורמים המשפיעים על מחירו, לפני שמתמקדים בהשקעה בכסף טהור.

סטטיסטיקה: שוק הכסף במספרים

שנהמחיר כסף ממוצע לאונקיה (דולר ארה"ב)
201319.60
202020.52
202125.91
202226.88
202328.46


נתונים אלה מדגישים עלייה מתמדת במחיר הכסף בשנים האחרונות. מי שביצע רכישה של כסף טהור להשקעה בשנת 2020, ראה עלייה של 40% ב4 שנים.

היתרונות והחסרונות של השקעה בכסף

להשקעה בכסף יתרונות וחסרונות, וכדאיות ההשקעה מושפעת מהם. על משקיע מתוחכם להכיר אותם, ולהפעיל את שיקול הדעת בהתאם לפני שהוא מתקדם לקניית כסף להשקעה.

יתרונות השקעה בכסף

 1. מחיר : כסף הוא זול יותר מזהב, ומספק נקודת כניסה נגישה יותר למשקיעים חדשים.
 2. גידור מפני אינפלציה: השקעה בזהב וכסף יכול לשמש כהגנה מפני אינפלציה, ולשמור על ערכו של הכסף לאורך זמן.
 3. ביקוש תעשייתי: הביקוש התעשייתי הגבוה לכסף, במיוחד במגזר האלקטרוניקה, יכול להשפיע לחיוב על מחירו.
 4. גיוון תיקים: הכללת כסף בתיק ההשקעות שלך יכולה לספק שכבה נוספת של גיוון.

חסרונות השקעה בכסף

 1. עלויות אחסון: אחסון כסף פיזי בצורה בטוחה עשוי לגרור עלויות משמעותיות בשל נפחו ביחס לערכו.
 2. תנודתיות: מחירי הכסף יכולים להיות תנודתיים למדי, מושפעים מהביקוש התעשייתי ומהתנאים הכלכליים.
 3. אין הכנסה פסיבית: כסף אינו מייצר ריבית או דיבידנדים כמו כמה סוגי השקעות אחרים.
 4. מניפולציה בשוק: ידוע ששוק הכסף רגיש למניפולציות במחירים, מה שמוסיף מרכיב של סיכון.

קניית כסף טהור להשקעה – שאלות נפוצות

 1. איך אני יכול לרכוש כסף?
  אתה יכול להשקיע בכסף על ידי רכישת כסף פיזי בצורה של גרגרים, מטילים ומטבעות  בפיינטק, או סוחרי מתכות יקרות אחרים הקיימים בשוק. כמו כן קיימת אפשרות של קניית כסף בצורה של סל מניות מחקות מדד של מתכות יקרות.
 1. האם כסף הוא השקעה טובה?
  אם תשאלו את רוברט קיוסאקי, מחבר הספר, אבא עשיר אבא עני תשובתו היא חד משמעית כן, הוא מאמין שמחיר הכסף יעלה בקרוב בעשרות אחוזים. מבחינתו, קניית כסף טהור היא אחת ההשקעות הטובות והבטוחות היום. חשוב לציין שכל השקעה כרוכה בסיכון אבל, כסף הוכיח את עצמו כנכס יציב ובעל ערך בטווח ארוך, במיוחד כהגנה מפני ירידות כלכליות ואינפלציה. הדעה הרווחת היא שכסף טהור יכולה להיות השקעה טובה כאשר משתמשים בה כחלק מתיק השקעות מגוון.
 1. האם כדאי לי להשקיע את כל הכסף שלי בכסף?
  כמו בכל השקעה, בדרך כלל לא מומלץ לשים את כל הכסף שלך בסוג נכס אחד, כולל כסף. תיק השקעות מאוזן ומגוון הוא בדרך כלל אסטרטגיה בטוחה יותר.
 1. כמה כדאי לי להשקיע בכסף?
  הסכום הנכון להשקעה בכסף תלוי ביעדים הפיננסיים האישיים שלך, סובלנות הסיכון ואסטרטגיית ההשקעה הכוללת. יועצים פיננסיים מציעים להקצות חלק מסוים מהפורטפוליו שלך למתכות יקרות, כולל כסף.

סיכום

השקעה בכסף יכולה להיות אסטרטגיה יעילה לגוון את תיק ההשקעות שלך ולצמצם את הסיכון. הוא מציע אלטרנטיבה משתלמת למתכות יקרות אחרות כמו זהב. אמנם יש לו את הסיכונים שלו, אבל עם מחקר מתאים והכוונה פיננסית, כסף יכול לשמש כתוספת חשובה לאסטרטגיית ההשקעה שלך.

מאמרים נוספים

המסמך לעיל מספק מידע כללי בנושא זהב וכסף והשקעות במתכות יקרות. יכול שהמידע אינו מלא ושלם ואינו כולל את כל ההבהרות והמידע הרלוונטי בנושא מתכות יקרות. המסמך אינו מכיל הצעה או שידול לעסקה כלשהי. המסמך נערך למטרות אינפורמטיביות בלבד ואין להשתמש בו לצורך קבלת החלטת השקעה. אין לראות במסמך זה משום המלצה לרכישה או למכירה של מתכות יקרות בכל צורה שהן או תחליף לייעוץ ,המתחשב הן בנתונים ובצרכים של כל אדם והן בבדיקה מקיפה ויסודית של כל מוצר ומוצר, הניתן ע"י בעל רישיון לייעוץ כקבוע בחוק.

הנתונים המפורטים דווחו בהתבסס על מידע הידוע והמפורסם לציבור. הניתוח המפורט לעיל אינו מתיימר לכלול את כל המידע הנדרש לצורך ביצוע השקעה. למשקיעים שונים עשויות להיות מטרות שונות, לפיכך על כל משקיע להתאים את השקעותיו למטרותיו וצרכיו האישיים. המחבר אינו אחראי בשום אופן לתוכן המידע, השמטות במידע, אי דיוקים, טעויות כאלה או אחרות. על כל משקיע להשלים בדיקה משלו לפני ביצוע השקעה, על הקורא לבדוק השקעה זו עם היועץ הפיננסי שלו, עו"ד ויועץ מס כדי לוודא שהשקעה זו מתאימה עבורו. 

*אין באמור כדי להוות ייעוץ משפטי ו/או ייעוץ מס ו/או ייעוץ השקעות. כל הפועל עקב מידע שקרא באתר זה עושה זאת על דעתו האישית בלבד ונושא באחריות הבלעדית למעשיו, המחבר לא יהא אחראי לאף פעולה שנעשתה בין אם עקב המידע הכתוב באתר ובין אם לא.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן